zamknięcie menu

Czym jest software house?

Autor: Dawid

Szukając wykonawcy dla strony internetowej, aplikacji webowej czy aplikacji mobilnej spotykamy wiele rodzajów firm, które tworzą oprogramowanie. Jedną z nich jest software house. W dzisiejszym wpisie dowiesz się czym jest software house, co odróżnia go od innych firm tworzących oprogramowanie oraz kiedy warto go wybrać.

grafika Czym jest software house?

Software House

Software house jest przede wszystkim firmą tworzącą oprogramowanie dopasowane do potrzeb klienta. Produktami końcowymi software house’u są m.in strony internetowe, aplikacje, takie jak systemy do obsługi procesów, automatyzacji procesów biznesowychplatformy e-learningowe, systemy CRM czy e-commerce. Indywidualne podejście software house’u pozwala na pełne spełnienie wymagań biznesowych tworzonego oprogramowania.

Co oferuje software house?

Poza tworzeniem oprogramowania software house najczęściej oferuje powiązane usługi, które pomagają w spełnieniu wymagań biznesowych. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Projektowanie UI/UX
  • Analizę biznesową
  • Utrzymanie i rozwój aplikacji
  • Analiza założeń i dostępnych rozwiązań

Gotowe oprogramowanie czy rozwiązania szyte na miarę?

Szukając oprogramowania często stajemy nad wyborem pomiędzy gotowym oprogramowaniem a rozwiązaniem szytym na miarę stworzonym przez software house.

Gotowe rozwiązania mają ograniczone możliwości rozwoju i dostosowania. Sprawdzają się tam, gdzie nie potrzebujemy indywidualnego podejścia i jesteśmy w stanie pogodzić się z brakiem pewnych funkcjonalności. Zaletą takiego podejścia jest zwykle niższy koszt i krótszy czas wdrożenia. Problemy pojawiają się wtedy, gdy wraz z rozwojem biznesu gotowe funkcjonalności przestają być wystarczające. W przypadku gotowych rozwiązań rozwój gotowych funkcjonalności lub dodanie nowych może okazać się bardzo kosztowne a w niektórych przypadkach niemożliwe.

Odpowiedzią na te problemy są dedykowane aplikacje, które może wykonać software house. To podejście pozwala na dostosowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb i jej rozwój wraz z rozwojem biznesu i jego potrzeb.

Software house czy agencja interaktywna?

Agencja interaktywna skupia się przede wszystkim na promocji produktu. Rozwiązania tworzone przez agencję najczęściej bazują na gotowych rozwiązaniach, dzięki czemu mogą być tańsze, ale wpływa to ograniczenie możliwości personalizacji. Agencja interaktywna oferuje zwykle to, co tradycyjna agencja marketingowa, lecz skupia się bardziej na marketingu w sieci.

Software house bazuje głównie na dedykowanych rozwiązaniach umożliwiających tworzenie wysoko spersonalizowanych aplikacji webowych, systemów CRM oraz wielu innych rozwiązań. Software house może być na początku droższy, ale biorąc pod uwagę możliwości rozwoju i personalizacji aplikacji w ogólnym rozrachunku może okazać się tańszy.

Jak rozpocząć współpracę z software house?

Decyzja o stworzeniu dedykowanej aplikacji została podjęta, ale od czego zacząć?

Na początku powinniśmy zastanowić się w czym, ma pomóc nasza aplikacja, jakie będą jej najważniejsze funkcjonalności, na czym nam szczególnie zależy. Ważnym aspektem jest wyznaczenie budżetu, który pozwoli dokładnie zaplanować projekt i dobrać odpowiednie technologie. Gdy skompletujemy wymagania dla aplikacji, powinniśmy porozmawiać z przedstawicielami software house’u, którzy pomogą w przemyśleniu naszego pomysłu i zaproponują rozwiązania. Jeśli masz pomysł na aplikacje i potrzebujesz pomocy, możesz umówić się na bezpłatną konsultację podczas której uzyskasz wsparcie.

zdjęcie kontaktu